Blog

Çiçek Gönderme İpuçları

Sevdiklerinize çiçek göndermek ve onların değerli olduklarını hissettirebilmek için sadece özel günleri beklemeniz için herhangi bir sebep yok. Özellikle bayanlar spontane olarak gelişen olaylardan ve spontane hediyelerden her zaman daha fazla hoşlandıkları için tamamen doğal bir şekilde onlara çiçek göndermeniz çok hoş bir jest olarak algılanacaktır.

Çiçek göndermek için aşırı romantik birisi olmanıza gerek yok. Sevdiğiniz herhangi bir arkadaşınıza, patronunuza, iş arkadaşlarınıza veya ailenizden birisine de çiçek göndererek onları mutlu etmeyi deneyebilirsiniz...


Hızlı ve Doğru Teslimat Garantili Hizmet

Çok sevdiğiniz birinin yılda bir defa kutladığı doğum günü için verdiğiniz bir çiçek siparişinin zamanında yani o kişinin doğum gününde teslim edilmemesi bütün planlarınızı ve emeklerinizi boşa çıkartabiliyor. Bu sebeple internetten çiçek siparişi vereceğiniz zaman dikkatli bir şekilde davranmanız gerekiyor.

Bizler Marmara Çiçek olarak tüm bu sorunlarınıza pratik ve güvenilir çözümler sunuyoruz. Tamamen şeffaf bir hizmet anlayışı sunduğumuz internet sitemiz üzerinden verdiğiniz siparişlerinizi profesyonel ekibimiz ile birlikte titiz bir şekilde hazırladıktan sonra tam olarak belirtmiş olduğunuz saatte, belirtmiş olduğunuz adrese teslim ediyoruz...


Terrarium Bitkileri

Teraryum bitkileri için öncelikle bilmeniz gereken, seçtiğiniz bitkilerin yoğun nemli ortamları sevmesi,rüzgardan ve direkt güneşten hoşlanmaması gerektiğidir.

Caladium bicolor, Japon Şemsiyesi adı ile bilinen Cyperus alternifolius, Dracaena sanderiana, Acanthaceae , Arapsaçı, Ficus pumila, küçük eğrelti otları, etebur bitkilerin bazı türleri, Peperomia, Selaginella ve Pilea gibi sulak alanları seven ancak suyun içinde yaşayamayan bitkiler Terrarium için çok uygundur...


Son Dönemin Trendi Teraryum Bitkiler

Latince toprak anlamına gelen terra kelimesi ve akvaryum anlamına gelen arium kelimesinden ortaya çıkan teraryum, toprak akvaryumu anlamına geliyor. Dünyadaki tropik ve egzotik ekosistemi taklit eden teraryumlar belirli prensipler çerçevesinde uygun ortam koşullarında yaşayan bitkilerdir. 

Yalnızca basit bir dekoratif obje olmayan bu bitkiler aynı zamanda yağmur, nem, çakıl, toprak ve kendi ekosistemi ile ufak bir dünya olarak da görülüyor. 1800’lü yıllarda botanik uzmanı Dr. Nathaniel Ward tarafından ilk kez ortaya çıkartılan teraryum bitkiler günümüzde büyük bir moda halini almıştır...


Kaktüs Bakımının İncelikleri

Bitkiler arasında bakımı en kolay olan kaktüslerin sağlıklı bir şekilde gelişmelerini istiyorsanız fiziksel ve kimyasal açıdan mümkün olduğu kadar gerekli ortamları ve imkanları kaktüslerinize yaratmanız gereklidir. Kaktüslerin tamamı için geçerli olan genel bakım inceliklerini uyguladığınız zaman uzun ömürlü kaktüslerin sahibi olabilirsiniz.

Kaktüsler ve sukkulentlerin büyük bir çoğunluğu gün ışığına ihtiyaç duyarlar. Evinizde kuzey bölgesinde kaktüs yetiştirmek gibi bir hatayı bu yüzden asla yapmamanız gereklidir. Evin en fazla güneş ışığı alan yerleri kaktüslerin yetişmesi için en ideal bölgelerdir. Kaktüslerinizi her zaman pencerenizin yakın yerlerine koymaya gerekirse pervaz ve balkon gibi güneş alan bölgelere koymaya özen göstermelisiniz...


Sevgilinizin Burcuna Özel Çiçek Gönderebilirsiniz

Sevgililer gününde ya da tamamen spontane gelişen bir günde sevgilinizi biraz olsun şaşırtmak ve ona verdiğiniz değeri gösterebilmek istiyorsanız onun burcuna uygun olan çiçek türlerini seçerek hediye olarak gönderebilirsiniz.

Sevgilinize gönderebileceğiniz uygun çiçekleri seçebilmeniz için sizlere hazırladığımız bu yazıya göz atmanızı tavsiye ediyoruz.


Çiçekler Bizi Neden Mutlu Eder?

New Jersey Devlet Üniversitesi tarafından çiçeklerin insan duygularını etkilediği yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış olan bir gerçektir. Bilimsel olarak kanıt elde etmek isteyen araştırmacılar çiçeklerin insan duyguları ve kendilerini iyi hissetmeleri üzerinde olan etkilerini detaylı bir şekilde ortaya çıkartmışlardır.

Araştırma ekibi bu konu üzerinde 10 ay kadar uzun bir süre çalıştıktan sonra araştırmalarının sonuçlarını 22 Eylül 2000 tarihinde çiçek endüstrisi ile açık ve net bir şekilde paylaşmıştır. 


İnternette Çiçek Siparişi Nereden Verilir?

İnternetin ve teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte alışkanlıklarımızın büyük bir çoğunluğunda ilginç değişiklikler ortaya çıkabiliyor. Eskiden sevdiklerimizi mutlu edebilmek ve onların hayatımızda değerli olduklarını hissettirebilmek için dışarıdan satın aldığımız ve onlara teslim ettiğimiz çiçekleri artık online ortamlarda sipariş vererek istediğimiz kişinin adresine teslim edilmesini sağlayabiliyoruz.

Son yıllarda büyük bir trend haline gelen çiçek siparişi siteleri sayesinde vakitten büyük bir ölçüde kazanırken, aynı zamanda daha fazla çiçek seçebilme imkanına da erişebiliyoruz. Ancak çiçek siparişi verilecek olan sitelerin her geçen gün çoğalması beraberinde kaliteli hizmet vermekte olan markaların bulunmasını da zorlaştırabiliyor diyebiliriz...


En Son Gezdikleriniz