Teraryum

Teraryum (Terrarium) Cam Bahçe Aranjmanları

Farklı model ve boyutlarda dekoratif cam fanus içerisinde, canlı ve yapay malzemeler, objelerle hazırlanan hediyelikler Teraryum olarak adlandırılıyor. Cam içerisinde farklı dünyaları evinize taşıyan Terrarium, son yılların yeni hediye trendi olarak sıklıkla tercih ediliyor. Teraryum fanusta çiçek olarak da adlandırılmaktadır. Teraryumlar boyut olarak her masa, sehpa ve dekoratif raflarda şık görünümü ile fark yaratan ve kalıcı olduğu niçin en beğenilen hediye seçeneklerinden birisi. Marmara Çiçek olarak özgün, sıra dışı ve kişiye özel teraryum çiçek modellerini farklı boyutlarda hazırlayarak beğeninize sunduk. Elma cam, armut cam, yumurta, dünya cam, açık cam bahçe teraryum modelleri yapay ve kargolanabilir olarak ve canlı kaktüs sukulentlerle tanzim modelleri sitemizde mevcut.

Teraryum Çiçek Nedir?

Toprak ve akvaryum kelimelerinin Latince'de birleşimi olan, cam fanusta bitki akvaryumu olarak adlandırılan teraryum çiçek nedir, diye hala merak edenler bulunabilir. Terrarium aranjman özel üfleme camdan üretilen cam fanuslar içerisine canlı veya yapay bitkilerle hazırlanan, içerisinde sevimli objelerin yer aldığı dekoratif ve hediyelik ürünlerdir. Elma, armut, dünya cam, kurbağa cam fanuslar içerisinde özel bakım gerektirmeyen son yıllarda giderek daha popüler olan Succulent, sukulent, kaktüslerle hazırlanıyor. İçerisinde yosun, kurutulmuş bitkiler ve farklı objelerle dizayn edilerek tanzim edilen canlı teraryumlar seramik içerisine de hazırlanmaktadır.

Teraryum Malzemeleri

Hediyelik teraryum yapımı özellikle hobi olarak büyük ilgi alanları arasında yer alıyor. Evde teraryum yapımı ile ilgilenenler teraryum malzelerini nereden alırım, teraryum içerisindeki kaktüs, sukulentleri nereden bulurum, diye merak ediyorlar. Teraryum malzemesi olarak kullanılan, bitkiler, yosun, jel, minik objeler, silikon halat vs, toptan satış yapan yerlerden ve internetten temin edilebilir. Web sayfamızdaki teraryum malzemeleri kategorisinden ve mağazamızdan da teraryum malzemesi satın alabilirsiniz.

Teraryum Fiyatları

Web sayfamızda ve mağazamızda ve sitemizde herkese, her keseye uygun teraryum bulunmaktadır. Teraryum cam fanus boyutları, ışıklı olması, deniz görünümlü jelli olması ve içerisinde kullanılan bitkilere veya malzemelere göre fiyatlarda değişiklik görülebilir. Teraryum fiyatları ürünlerin uzun süre bozulmadan kullanılacağı düşünüldüğünde oldukça ekonomiktir. Belli aralıklarda bazı modellerimiz web sayfamızda promosyonlu olarak beğeninize sunuluyor. Ucuz teraryum arayanlar için de indirimli teraryum modellerine göz atmadan karar vermemelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca özel ve butik teraryum modeli isteyenler için kişiye özel teraryum tasarımı da yapılmaktadır.

Teraryum Modelleri

Teraryum modellerimiz deneyimli ustalarımızın hayal gücü ile tasarlanmış özgün tasarımlardır. Mağazamızda sizlerin beğenisine sunulmak üzere birçok farklı canlı ve yapay olmak üzere teraryum çeşitleri hazırladık. Marmara Çiçekçilik olarak farklı tasarımlarda teraryum modelleri ile sizlere, özel günler için hediye alternatiflerini sunuyoruz. Yapay teraryum, canlı bitkilerle hazırlanan teraryum, taraftar teraryum, seramikte teraryum, orkideli teraryum beğenilen modellerimiz arasında yer alıyor. Özellikle prizma cam içerisine hazırlanan minyatür orkide ve sukulentlerle hazırlanan sıra dışı modelimiz, güzelliği ile büyük ilgi topluyor. Işıklı teraryum modelleri hem görsel olarak, hem de farklı görünümü ile popülerliğini koruyor. Led ışıklı teraryum, sokak lambası içeren modellerimiz bu yılın beğenilen modellerinin başında geliyor. Farklı boyutta elma cam, armut cam, yumurta, Dünya cam Teraryum Cam Fanus, dışında seramik içine hazırlanan teraryum ve cam bahçe teraryum çeşitleri de mevcuttur.

Teraryum Çiçek Bakımı

En merak edilen konulardan birisi de teraryum bakımıdır. Teraryumlarda yer alan kaktüs ve sukulentler, çok fazla özen gerektirmeyen bakımı kolay bitkilerdir, genel olarak suyu pek sevmezler. Bu nedenle teraryum içerisindeki bitkilerin dibine gelecek şekilde yazın haftada veya 10 günde kış aylarında ise 20 günde bir çorba kaşığı ile sulamak mümkündür. Teraryum içerisindeki bitkilerin üzerine su püskürtmesi yapılmaması da dikkat edilecek hususların başında gelmektedir. Teraryum çiçek bakımı anı saksı kaktüs, sukulent bakımı gibidir.

Teraryum Siparişi

İstanbul'daki tüm sevdiklerinize Teraryum (terrarium) göndermek üzere sipariş verebilirsiniz. Şık teraryum (terarium) modellerimizi müdüre, öğretmene, eşe, sevgiliye, anneye, arkadaşa ya da iş arkadaşına tüm özel günlerde göndermek için online sipariş verebilirsiniz.

İstanbul dışı yapay teraryum siparişlerinizi 1-3 iş günü içerisinde elinizde olacak şekilde göndermekteyiz.

Küçük Teraryum

Sevdiklerinizin ofis, çalışma masasını süslemek üzere Küçük Teraryum modelleri olarak zengin çeşitlerimiz bulunmaktadır. Yapay teraryum, canlı teraryum, sempatik objeli renkli teraryum malzemeleri ile hazırlanarak sunuma hazırlanmaktadır. Yapay bebekli küçük teraryum modelleri de bebek tebrik çiçeği olarak tercih edilmektedir.

Teraryum Tasarımı

Kişiye özel teraryum tasarımı özel günler için en güzel hediye olarak sunulmaktadır. Söz - nişan çiçeği olarak, evlilik teklifi için bile teraryum tasarımı yapılmaktadır. Bazı meslek gruplarına yönelik olarak teraryum tanzimi tapılmaktadır. Sitemizde öğretmene, doktora, avukata, anneye yönelik teraryum modellerimiz mevcuttur. Cam fanusta çiçek için onlarca çeşit Marmara Çiçek'te. Kişiye özel teraryumlar elma, armut, prizma, dünya, paşabahce model, akvaryum, kesik cam fanus modeller içinde ve her boyda hazırlanmaktadır.

Teraryum, Teraryum Bakımı, Teraryum Malzemesi, Canlı Teraryum, Yapay Teraryum, Kargo Teraryum, Kagolanabilir Teraryum, Öğretmene Teraryum, Doktora Teraryum, Avukata Teraryum, Müdüre Teraryum, Anneme Teraryum, Sevgiliye Teraryum, Işıklı Teraryum Modelleri, Ucuz Modelleri, Teraryum Siparişi, Teraryum Temizliği, Teraryum Bakımı. Teraryum Modelleri, Açık Teraryum, Kapalı Teraryum, Teraryum Kargo


  • Teraryum Fiyatları
  • Teraryum Bitkileri Canlı mı?
  • Teraryum Malzemeleri
  • Teraryum Nasıl Yapılır?
  • Teraryum Nedir?