Teraryum

Teraryum, Cam Bahçe 

Teraryum, Terrarium olarak son yılların yeni hediye trendi olarak sıklıkla tercih edilmekte. Marmara Çiçek olarak özgün, sıra dışı ve kişiye özel teraryum modellerini farklı boyutlarda hazırlayarak beğeninize sunduk. Sitemizde Elma cam, armut cam, yumurta, dünya cam, açık cam bahçe teraryum modelleri mevcut. 

Teraryum nedir? 

Latince toprak ve akvaryum kelimelerinin birleşimi ile cam fanusta bitki akvaryumu olarak adlandırılan teraryum nedir, diye merak edenler için, özel üfleme camdan üretilen cam fanuslar içerisine canlı veya yapay bitkilerle hazırlanan dekoratif ürünlerdir. Cam fanuslar içerisinde özel bakım gerektirmeyen sukulent, kaktüsler yosun, kurutulmuş bitkiler ve farklı objelerle dizayn edilerek tanzim edilen teraryumlar seramik içerisine de hazırlanmaktadır. 

Teraryum Modelleri


Mağazamızda sizlerin beğenisine sunulmak üzere birçok özgün teraryum modelleri hazırladık. Marmara Çiçekçilik olarak farklı tasarımlarda teraryum modeli ile sizlere, özel günler için hediye alternatiflerini cazip fiyatlarda sunuyoruz. Yapay teraryum, canlı bitkilerle hazırlanan teraryum, taraftar teraryum, seramikte teraryum en çok ilgi gören modellerimiz arasında yer alıyor.  Teraryum modelleri içerisinde prizma cam içerisine hazırlanan sıra dışı ürünlerin dışında; farklı boyutta elma cam, armut cam, yumurta çok tercih edilmektedir. Sitemizde cam bahçe teraryum modelleri de mevcuttur. 

Teraryum İndirimli Fiyatlar


Teraryum malzemeleri ve ve içerisinde kullanılan bitkilere göre fiyatlarda değişiklik görülebilir. Teraryum fiyatları ürünlerin uzun süre bozulmadan kullanılacağı düşünüldüğünde oldukça ekonomiktir. Mağazamızda ve sitemizde her kese, her keseye uygun teraryum bulunmaktadır. Ucuz teraryum arayanlar için de indirimli teraryum modellerine göz atmadan karar vermemelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca özel ve butik teraryum modeli isteyenler için kişiye özel teraryum tasarımı da yapılmaktadır. 

Teraryum Bakımı 

Teraryum bakımı çok fazla özen gerektirmeyen bitkilerden oluşur. Teraryumlarda yer alan kaktüs ve sukulentler genel olarak suyu pek sevmezler.  Bu nedenle teraryum içerisindeki bitkilerin dibine gelecek şekilde yazın haftada veya 10 günde kış aylarında ise  20 günde bir çorba kaşığı ile sulamak mümkündür. Teraryum içerisindeki bitkilerin üzerine su püskürtmesi yapılmaması da dikkat edilecek hususların başında gelmektedir. 

Teraryum Siparişi

İstanbul'daki tüm sevdiklerinize terarium göndermek üzere sipariş verebilirsiniz. Şık terarium modellerimizi müdüre, öğretmene, eşe, sevgiliye, anneye, arkadaşa ya da iş arkadaşına tüm özel günlerde göndermek için online sipariş verebilirsiniz.

İstanbul dışı yapay teraryum siparişlerinizi kargo bizden olmak üzere 1-3 iş günü içerisinde elinizde olacak şekilde göndermekteyiz.


Küçük Teraryum 


Sevdiklerinizin ofis, çalışma masasını süslemek üzere Küçük Teraryum modelleri olarak zengin çeşitlerimiz bulunmaktadır. Yapay teraryum, canlı teraryum, sempatik objeli renkli teraryum malzemeleri ile hazırlanarak sunuma hazırlanmaktadır. Yapay bebekli küçük teraryum modelleri de bebek tebrik çiçeği olarak tercih edilmektedir. 


Fanusta Çiçek

Cam fanusta çiçek için onlarca çeşit Marmara Çiçek'te. Kişiye özel teraryumlar elma, armut, prizma, dünya, paşabahce model, akvaryum, kesik cam fanus modeller içinde ve her boyda hazırlanmaktadır.