Şans Bambuları

Asya geleneklerine özgü olan son zamanlarda tüm dünyaya yayılmış olan ve evlerine dekor amaçlı bitki seçerken çoğumuzun ilk seçeneklerinden olan Şans Bambuları farklı boylarda dekoratif vazosu içerisinde evlerinize kadar teslim ediliyor. Adetine göre anlamının da değiştiği; şans, bereket ve huzur getirdiğine inanılan Şans Bambularının bakımı da aynı zamanda bir o kadar kolay. 

Şans Bambusu Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Evlere estetik bir dokunuş yapan Şans Bambularının bakımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Direkt güneş ışığı almayan aydınlık bir yerde konumlandırmanız gerekmektedir. Her hafta suyunu (içme suyu tercih edilmesi gerekmektedir)  düzenli olarak değiştirirseniz ve köklerin sıkışmayacağı geniş bir vazo içerisinde muhafaza ederseniz bambularınız sağlıklı kalacaktır.

Bambu bakımında yapılmaması gereken 3 hata:

Direkt güneş ışığına kesinlikle maruz bırakmamalıyız.

Soğuk odada muhafa etmemeliyiz.

Kökleri asla uzun süreli suyun dışına çıkarmamalıyız.

Adetlerine Göre Şans Bambularının Anlamları:

1 Adet: İyi ve huzurlu bir geleceği temsil eder.

2 Adet: Tutkulu ve sevgi dolu aşkı temsil eder.

3 Adet: İyi şansı temsil eder.

4-5 Adet: Bereket ve iyi bir geleceği temsil eder.

10-30 Adet: Güzel bir gelecek ve serveti temsil eder.

Şans Bambusu Evde Nereye Konumlandırılmalı?

Salon ve yemek odasına konumlandırabilirsiniz. Evinizin ve sofranızın bereketi artacaktır. Direkt güneş ışığı almayan ve soğuk olmayan evinizin en güzel köşesine koyarsanız hem evinizin enerjisi değişecek, hem de bolluk ve bereket evinizi dolduracaktır. 

Şans Bambusu Nasıl Hızlı Büyür?

İçme suyu içerisinde çakıl taşları ile sabitlenmiş şans bambuları aralıklı olarak suyu değiştirildiği sürece uzun yıllar hem canlı kalır hem de büyür.

Şans Bambusu Çiçek Açar Mı?

Çok nadir de olsa çiçek açar. 


Sevdiklerinize ve kendi yaşam ortamınıza farklı enerji katacak uzun ömürlü Şans Bambularına sitemiz üzerinden oluşabilirsiniz.