Bonsai Ağaç

Bonsai ağaçlara ve doğaya duyulan saygı sonucunda ortaya çıkmış ve ağaçların minyatür şekilde yetiştirilmesi ile yapılan harika bir sanattır. Salon bitkileri arasında en çok tercih edilen türlerden birisi de bonsaidir. Şık görünü ve güzelliği ile bir ağaçtan öte balkon, ev, iş yeri dekorunu zenginleştirdiği düşünülen bonsai son zamanların en gözde iç mekan bitkileri arasında karşımıza çıkmaktadır. Şık görünümü ile salonlarda saksı içinde büyütülen bonsai, farklı renkleri ile görenleri büyülemekte ve yeşile, ağaca olan sevgiyi körüklemektedir. Model ve çeşidinin fazla olması sebebiyle bir bitkiden ziyade dekor tamamlama için kullanılan bonsai hediyelik olarak da tercih edilmektedir. Ağaç olmasına karşılık bazı çiçeklerden daha şık ve gösterişli duran bonsai asil salonların vazgeçilmez parçaları arasında karşımıza çıkmaktadır. Güzelliği ile herkesi büyüleyen bonsai doğa ile iç içe bir ortam oluşturmanıza yardımcı olan bitkilerdendir. Anavatanı Japonya olan bodur ağaç Bonsai bitkisi ev, iş yeri ve her türlü yaşam alanına pozitif değer katan bitkilerden. En çok araştırılan, ilgi duyulan ve en özel bitkilerden bonsai boyutu küçük olmasına rağmen ortama kattığı değer çok fazladır. 


Bonsai Bitkisi Nedir?

Doğanın güzelliğini ruhunuza yansıtacak bonsai bitkisi minyatür ağaçtır. Bu nedenle her eve veya çalışma alanlarına yeşilin dinlendiren enerjisini katmak için tercih edilen bitkilerdendir. Uzakdoğu kökenli yaprakları parlak, kökleri dolgun ve şekilli kökleri olan bonsai hediyelik, kutlama veya terfi bitkisi olarak da uygundur.

Bonsai Ağaç Tohumu

Piyasada bonsai tohumu diye tohumlar satılmaktadır. Ancak tohum ile bonsai yetiştirmek pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle küçük boy bonsai bitkisini alıp yetiştirmek daha sağlıklı olacaktır. Bonsai ağaç İkea, bonsai ağaç A101 gibi marketlerde de satılmaktadır. Ancak bonsai bitkisi alırken ithal olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu tür marketlerde satılan bitkiler bazen pek sağlıklı olmamaktır. Bu nedenle Marmara Çiçek olarak sizlere ithal, dolgun ve sağlıklı bonsai ağaç çeşitlerimizi sunmaktayız.

Ficus Bonsai Ağaç Bakımı

Bonsai bitkisinin ficus, zelkova, Ficus Ginseng Bonsai, Para Ağacı Bonsai, Pachira Aquatica Bonsai, Kokedama Ficus Bonsai, Kokedama Zelkova Bonsai, Zeytin Ağacı Bonsai gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bütün bonsai bitkilerinin bakımında aynı noktalara dikkat edilmektedir.  Bonsainin toprağı elle kontrol edilerek nemli olacak şekilde haftada 1, kışın da 10 günde 1 olacak şekilde, dinlenmiş su ile sulanmalıdır.  Bitkinin direkt güneş ışığından korunması, ışık alacak şekilde yerleştirilmesi tavsiye edilir. 12- 13 dereceden daha soğuk ortamlar bonsai için uygun değildir. Bitkinin yapraklarına haftada bir su püskürtülmesi iyi olacaktır. En az ayda bir kez genel bitki vitamini verilebilir. Ficus Bonsai, Zelkova bonsai bitkisi yetiştirmede de aynı hususlara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Bonsai Ağaç Saksısı

Bonsai bitkileri çok derin olmayan saksılarda yetiştirilmelidir. Bitkinin saksı değişimi ilkbahar, sonbahar aylarında kademeli olarak büyütülmelidir.

Bonsai Ağaç Fiyatları

Bonsai ithal olması nedeniyle yüksek fiyatlı bitkidir. Ancak Uygun fiyatlı küçük bonsai bitkileri alınarak büyütülmelidir. Web sayfamızda bonsai bitkisi modellerini ve fiyatlarını inceleyerek sipariş verebilirsiniz. Doğadan bir nefes, bir soluk, biraz mutluluk ve saygı için siz de Marmara Çiçek’ten minyatür bonsai ağacı, masa üzeri minyatür ağaç online sipariş ver ve yeşilin tadını güvenli alışveriş ile çıkarın.

Bonsai Ağaç, Bonsai Ağaç Bakımı, Bonsai Ağaç Fiyatları, Bonsai Ağaç Çeşitleri, Bonsai Ağacı, Ficus Bonsai, Zelkova Bonsai, Bonsai Bitkisi, Bonsai Bitkisi Bakımı, Bonsai Bitki Çeşitleri, Bonsai Bitkisi Saksı Değişimi, İthal Bonsai Bitkisi, Bonsai Çiçeği, Minyatür AĞaç