Orkide Çiçek

Orkide Çiçek 

Çiçek göndermek gerektiğinde akla gelen ilk çiçek Orkide. Hem güzel görünüşü, hem de kalıcı olması Orkide çiçeğine olan ilgiyi arttırıyor. Çiçekler arasında en asil ve zarifi hiç şüphesiz ki orkide çiçeğidir. Orkide bitkisi albenili renkleri ve çeşidiyle en güzel ve beğeni toplayan hediyelik olarak da en çok tercih edilen bir çiçektir. Her renk orkide çiçeğinin ayrı ayrı güzelliği ve zarafeti vardır. İhtişamlı görüntüsü nedeniyle bu nadide çiçek hediye edildiğinde mutlu olmayacak kadın yoktur. Bu nedenle Marmara Çiçek olarak çeşitli renklerde orkide çiçeklerini sizlerin beğeninize sunuyoruz. Mağazamızdan veya internetten istediğiniz kişiye farklı konseptlerde hazırladığımız orkide çiçeğini hediye edebilirsiniz.

Orkide Çeşitleri

Doğada orkide çiçeğinin zengin renk ve model seçenekleri bulunuyor. Gerek görünüş olarak, gerekse de kolay bakım ve kalıcılık olarak orkide çiçeği herkesin hediye seçenekleri arasında bulunuyor. Orkide çeşitleri denilince Benekli orkide, Bougetto orkide, Bellisima orkide, Penolopsis orkide, Denbribium (kokulu orkide) orkide, Bambu Orkide, mini orkide akla gelir. Bol seçenekli orkide çeşitlerimizi ister saksıda, isterseniz de aranjman olarak orkide seçebilirsiniz. Zarif orkide bitkisini söz, nişan, kız isteme gibi en özel günler için daha gösterişli sunumlarla tercih edilebiliyor. Özel günler için özel seramik saksılar içerisine yerleştirilen orkide çiçeğinin alt kısmına lilyum (casablanca), antoryum, güller, lisyantus ve uyumlu yeşilliklerle harika aranjmanlar hazırlanarak sunuma hazırlanır. Şık tasarım olarak dizayn edilen orkide aranjman modelleri ile özel günlerinizi daha anlamlı hale getiriyoruz. 

Orkide Çiçeği Anlamı

Beyaz orkide: En çok tercih edilen en büyük ve gösterişli çiçekli olan renktir. Beyaz orkide zarafeti ve masumiyeti ifade eder. Kadına, erkeğe, bebeğe en çok tercih edilen renktir. Uygun koşullarda bakıldığı sürece çiçekleri 2-3 ay kadar üzerinde kalır.

Fusya orkide: Göz alıcı güzellikte rengi olan fuşya orkide saflığı ve sempatikliği ifade eder. Dikkat çekici güzelliği nedeniyle tercih edilen bir renktir. İthal fuşya orkidenin bakımına dikkat edildiği sürece çiçekleri uzun süre kalıcıdır.

Sarı OrkideSevgiyi ve sıcaklığı ifade eder. Nadir bulunan bir renk olduğu için hediye edilen kişiyi oldukça mutlu edecek özel bir renktir.

Mor orkide: Asil çiçek orkidenin mor rengi asaleti ifade eder. Nadir yetişen bir renk olduğu için özellikle kadınlara hediye olarak tercih edilir. Uygun ortamda bakıldığında dayanıklı ve kalıcıdır.

Mavi orkide: Özel işlemlerden geçirilerek renklendirilen mavi orkide sevginin en büyüğü anlamını ifade eder. Sadece mavi orkidenin doğal rengi değildir. Diğer bütün orkide renkleri orijinaldır. Uygulama yapılan bir renk olduğu için değer verilen kişilere, erkeğe hediye etmek üzere uygun çiçektir. Göz alıcı güzellikte dayanıklı ve gösterişlidir.


Orkide Bakımı Nasıl Yapılır? 

Orkide çiçeği bilinenin aksine bakımı kolay, özel ilgi istemeyen bitkidir. Sadece yerini uygun seçmek yeterlidir. Direkt güneş ışınlara maruz bırakmadan, cam önünde filtreli ışıklı alanlarda konumlandırılınca keyfine diyecek yoktur. Birkaç püf noktasına dikkat edildiğinde orkide bakımı oldukça kolaydır.  Orkide çiçeğinin saksısının şeffaf olması ışık alması açısından ideal bir seçim olacaktır. Orkide yazın haftada 2, kış aylarında ise 1 kez sulanmalıdır. Sulama işleminden sonra saksı altında su kalmamasına dikkat edilmelidir. Çiçeksiz olduğu dönemlerde saksı toprak değişimi yapılmalı, çiçek besini kullanmalıdır.

Canlı Orkide Fiyatları

Orkide çeşitleri modeline, rengine, tekli veya çiftli oluşuna göre fiyatlandırılmaktadır. Marmara Çiçek olarak sizlere daha uzun süre çiçekli kalan, çiçekleri büyük ve canlı ithal Orkide çiçeği çeşitleri sunuyoruz. Orkide fiyatları ithal ve uzun süre kalıcı olduğu varsayıldığında pahalı olarak değerlendirilemez. Mağazamızda her kese ve her bütçeye uygun olarak çeşitli modellerimiz mevcuttur. Marketlerde ucuz orkide satışı yapılmaktadır. Anca mağazamızda satılan orkide çiçekleri ithal olduğu için çok daha uzun süre çiçekli kalabilirler. Ucuz yerli orkide ile kıyaslama dahi yapılamaz. Canlı, ithal orkide fiyatları ve modellerini sitemizden inceleyerek sipariş verebilirsiniz.  

Orkide Çiçeği, Orkide Bitkisi, Canlı Orkide Bakımı, Orkide Modelleri, Orkide Renkleri,  Orkide Modelleri, Orkide Çeşitleri, Orkide Aranjman, Orkide Nasıl Bakılır, Orkide Bakımı, Tekli Orkide, Çiftli Orkide, Benekli Orkide, Üç dallı Orkide, Kokulu Orkide, Canlı Orkide Fiyatları, Orkide Çiçeği, Orkide Gönder, Orkide Siparişi, Orkide Gönder, Orkide Nasıl Bakılır, İthal Orkide Fiyatları