Ürün bulunamadı...

Meyveli Ağaçlar

Minyatür Meyveli Ağaçlar

Doğa severlerin son zamanlarda en büyük hobisi saksıda minyatür meyve ağacı yetiştirmektir. Bahçe bitkileri sınıfında olan meyve ağaçlarının iç mekan olarak yetiştirilmeye uygun bodur meyve ağaçları ev, iş yeri ve ofislerde yetiştirmeye de uygundur. Turunçgillerden kumkuat, mandalina, limon gibi minyatür meyve ağaçları yaşam alanlarında, kapalı balkonlarda saksılar içerisinde yetiştirilmektedir. Kumkat, (kumkuat), mandalina, limon gibi pek çok çeşidi bulunan minyatür meyve ağaçları hem doğaya olan özleminizi gidermenize yardımcı oluyor, hem de evinizi şık ve modern bir havaya büründürüyor. 

Meyveli Ağaç Bakımı

Minik mandalina, minik kumkat, minik limon gibi meyveli ağaçlar artık sadece bahçenizde, teras ve balkonlarınızda değil, ev veya ofislerde de yetiştirebileceğiniz bitkilerdir. Minyatür meyve ağaçları ev, veya iş yerinde de doğa ile iç içe olmak isteyenlerinyaşam alanlarını renklendirecektir. . Minyatür meyve ağaçlarının bakımları farklı farklıdır. Örneğin Bodur Mandalina, kumkat, limon bonsai tarzında iç mekan bitkisidir. İç mekanda  havadar ve aydınlık bir ortamda konumlandırılması tercih edilmelidir. Meyveler olgunlaşıp bittikten sonra dış mekanda bakımına devam edilmelidir. Ayrıca özellikle çiçeklenme dönemini dışarıda geçirebilir. İthal bodur mandalina bakımında orta, dolaylı ışık yeterlidir. Doğrudan güneş ışığından ve derin gölgelerden kaçının. Yaz aylarında yapraklarına su püskürterek nemlendirme yapılmalıdır. Bu dönemde bitki besini takviyesi yapılması da uygundur. Büyüme mevsiminde iyice su, kışın ise daha az sulanması, toprağını nemli tutulması, ancak suyunun abartılmaması dikkat edilecek hususlardandır.

Kumkat Bakımı

Kumkat, Mandalina, Limon ılıman iklim isteyen bir meyvelerdir. Bu nedenle ne aşırı soğuğa maruz bırakılmalı ne de çok sıcakta yetiştirilmelidir. Özellikle yaz aylarında direkt yakıcı güneşten korunmalı,  ofis ev ortamında cam önünde konumlandırılabilir. Kışın kalorifer üstü ya da yanına konmamalı, klimadan uzak tutulmalıdır. Yazın kapalı ortamda bakılacaksa haftada 1 defa bol su verilmelidir. 

Bodur Ağaç Fiyatları

Minyatür limon, bodur mandalina, kumkat, (kumkuat)gibi meyveli ağaçlar ithal ve yerli olmak üzere fiyatlandırılmaktadır. 
Evde bakılmak üzere uygun olan ithal meyveli ağaç fiyatları, bahçe meyve ağaçları fiyatlarına göre daha fazla olmaktadır.  Marmara Çiçek olarak sizlere, her boyda, her modelde minik meyve ağaç modelleri sunmaktayız.