Orkide Çiçek

Orkide Çiçek 

Çiçeklerin en asil ve zariflerinden birisi de hiç şüphesiz ki orkide çiçeğidir. Orkide bitkisi yüzlerle rengi ve çeşidiyle hediyelik olarak da en çok tercih edilen bir çiçektir. Her renk orkide çiçeğinin ayrı ayrı güzelliği ve zarafeti vardır. İhtişamlı görüntüsü nedeniyle bu nadide çiçek hediye edildiğinde mutlu olmayacak kadın yoktur. Bu nedenle Marmara Çiçek olarak çeşitli renklerde orkide çiçeklerini sizlerin beğeninize sunuyoruz. Mağazamızdan veya internetten istediğiniz kişiye farklı konseptlerde hazırladığımız orkide çiçeğini hediye edebilirsiniz. 

Orkide Çeşitleri


Bol seçenekli orkide çeşitlerimizi ister saksıda, isterseniz de aranjman olarak orkide seçebilirsiniz. Zarif çiçek söz, nişan, kız isteme gibi en özel merasimlerde bile tercih edilebiliyor. Özel günler için özel seramik saksılar içerisine yerleştirilen orkide çiçeğinin alt kısmına lilyum, antoryum, gül, lisyantus ve uyumlu yeşilliklerle harika aranjmanlar hazırlıyoruz. Şık tasarımlarda bir orkide aranjman ile özel günlerinizi daha anlamlı hale getirmenize katkıda bulunuyoruz. 

Orkide Çiçeği Anlamı

Beyaz orkide: Zarafeti ve masumiyeti ifade eder. Kadına, erkeğe, bebeğe en çok tercih edilen renktir. Uygun koşullarda bakıldığı sürece çiçekleri 2-3 ay kadar üzerinde kalır.

Fusya orkide: Göz alıcı güzellikte rengi olan fuşya orkide saflığı ve sempatikliği ifade eder. Dikkat çekici güzelliği nedeniyle tercih edilen bir renktir. İthal fuşya orkidenin bakımına dikkat edildiği sürece çiçekleri  uzun süre kalıcıdır.

Sarı OrkideSevgiyi ve sıcaklığı ifade eder. Nadir bulunan bir renk olduğu için hediye edildiğinde oldukça mutlu edecektir.

Mor orkide: Asil çiçek orkidenin mor rengi asaleti ifade eder. Nadir bulunan bir renktir.  Uygun ortamda bakıldığında dayanıklı ve kalıcıdır.

Mavi orkide: Özel işlemlerden geçirilerek renklendirilen mavi orkide sevginin en büyüğü anlamını ifade eder. Nadir uygulama yapılan bir renktir. Bu nedenle değer verilen kişilere, erkeğe uygun çiçektir. Göz alıcı güzellikte dayanıklı ve gösterişlidir.


Orkide Bakımı Nasıl Yapılır? 

Orkide çiçeğini direkt güneş ışınlara maruz bırakmadan, cam önünde filtreli ışıklı alanlarda konumlandırınız. Birkaç püf noktasına dikkat edildiğinde orkide bakımı oldukça kolaydır.  Orkide çiçeğinin saksısının şeffaf olması ışık alması açısından ideal bir seçim olacaktır. Orkide yazın haftada 2, kış aylarında ise 1 kez sulanmalıdır. Sulama işleminden sonra saksı altında su kalmamasına dikkat edilmelidir. Çiçeksiz olduğu dönemlerde saksı toprak değişimi yapılmalı, çiçek besini kullanmalıdır. 

Orkide Fiyatları


Marmara Çiçek olarak sizlere daha uzun süre çiçekli kalan, çiçekleri büyük ve canlı ithal Orkide çiçeği çeşitleri sunuyoruz. Orkide fiyatları ithal ve uzun süre kalıcı olduğu varsayıldığında uygun fiyat ve çeşitliliktedir. Canlı orkide fiyatları ve modellerini sitemizden inceleyerek sipariş verebilirsiniz.