Neden Çiçek Siparişi Vermeliyiz

Çiçekler bilindiği gibi herkes için çok değerlidir ve anlam ifade eder. Yaşlı nesil için daha büyük öneme sahiptir.Çiçek alan kişi tarafından gönderen kişi bir öneme sahip olur.

Çiçek hediye etmek bazıları için geleneksel bir davranıştır. 

Çiçekler romantik durumlar için en önemli hediyelerden biridir. Ayrıca çiçek gönderen kişi kendini öne çıkarır ve akıllarda yer etmiş olur.

Araştırmalar gösteriyorki yerel çi&ccedi Devamı...

Dünya için çiçekler neden önemlidir.

Çiçekler böcekleri ışıltılı yapraklarıyla kendilerine çekerler. Çiftleşme organları yapraklarının içinde bulunmaktadır. Böcekler yaprakların arasına girerek çiçekten nektar içmek istediklerinde polenler böceklere yapışır. Bu polenler başka bir çiçeğe ulaştıktan sonra dişi organın üzerinde bir polan tüpü oluşur.Belli bir süre sonra bu noktadan tohum oluşarak toprağa düşer. Çiftleşme bu şekilde meydana gelir. Çiçekler canlı ve cansızken çevrenin organik yapısına katkıda bulunurlar.

Çiçekleri Dünyadaki en önemli üreticiler olarak tanımlayabiliriz. Ürettikleri basit şeker neredeyse tüm böcekleri besleyen türdendir.bazı çiçek türlerinden beslenen böceklerde vardır. incir ve orkide sadece belirli arıları kendine çeker ve bu şekilde ürer. böceklerde de kuşları ve diğer canlıları beslerler.besin zinciri bu şekilde oluşmaktadır. Çiçeklerin tekrar tohum üretmesiyle birlikte dünyada tüketilen tüm besinler oluşmaktadır. Devamı...

Menekşe Çiçeği Bakımı Nasıl Olmalıdır.

Menekşeler çoğunlukla kolay yetiştirilen bitkilerdir. Ayrıca park ve bahçelerde de süsleme amaçlı görülebilirler.500 den fazla türü bulunan menekşe, en çok kuzey yarım kürede yetişir. Menekşeler uzun ömürlü olmasıyla bilinirler. Menekşenin pembe, beyaz, mavi veya sarı renkte açan türleri bulunmaktadır. Çiçek yerleşimi düzensizdir ve yaprakları kalp şekline benzer.

Yabani türleride mevcuttur. Genelde ilkbahar ayalarında çiçek açar. Afrika menekşesi, Hercai Menekşe ve Cezayir Menekşesi en bilinen türleridir.Kozmetik sektörü ve Tıp alaınında kullanılır.Menekşe uygun ortamı bulduğu zaman sağlıkla büyüyebilir.

Menekşe ekeceğiniz saksı yayvan olmalıdır. nem tutan ve hafif toprak seçimi ile yapılacak olan dikim daha sağlıklı olacaktır.

Direk güneş ışığı görmemelidir. Aydınlık ortamda bul Devamı...

Kaktüs ve Sukulent

Kolay bakım için kaktüs ve sukulentler vazgeçilmezdir. Sukulentler dikensiz kaktüslerdir. Kaktüsünüzden çiçek açmasını bekliyorsanız, elinizden geldiği kadarıyla kimyasal şartlarını ve doğal ortamını sağlamalısınız. Bu koşulları sağladığınız takdirde sağlıklı kaktüslere sahip olabilirsiniz.

Kaktüs İçin Gerekenler

olarak sıranabilir.

Yeni alınan kaktüslerin çürümemesi için neler yapmalısınız?

Hangi Burç Hangi Çiçekten Hoşlanır.

SÜMBÜL / KOÇ
Koçun zamanı ilkbahardır. Bu dönemde sümbülün çiçekleri ile mutlu olur. Yumuşak pembe, mavi, mor ve beyaz renkler onu büyüler. İlkbahar çiçeklerini genelde kışın evde ve camın önünde yetiştirir. Böylece onlarla haftalarca mutlu olabilir.

Devamı...

Yosun Teraryum Yapımı

Yosun Teraryum Yapımı

 

Devamı...
Teraryum Sık Sorulan Sorular
-Bitkiler havasız ortamda kaldığı için ölür mü? 
 
- Teraryumdaki ortam dünyadaki ekosisteme benzer.Karbon döngüsü olayı teraryumdada gerçekleşir.
 
– Teraryumun camı yosunlanırsa ne yapmalıyım.
 
-Direk güneş ışığı almasını engelleyiniz.
 
– Cam çok nemli.
 
– Sıcaklığın değişmesinden dolayı nemleme olabilir.sürekli nemleniyorsa aşırı suladıgınız anlamına gelir.Sıcaklık farkına dikkat edilmesi gerekir.
 
– Teraryum camını veya  kavanoz nasıl bulabilirim.
 
-İlk olarak şeker kavanozları ile başlayabilirsiniz. Sonraki aşamada ev ürünleri satan yerlere başvurmanız gerekecektir. Piyasada kapağı bulunmayan çok sayıda vazo benzeri ürün v Devamı...
Sağlıklı ve Mutlu Orkide Sahibi Olmak

Sağlıklı ve Mutlu Orkide Sahibi Olmak

Orkide çiçeğini büyük çoğunluk sever. Kimi insanlar orkide sevgisi yüzünden bahçıvanlık eğitimi bile almışlardır.

Bu yazımızda orkide bakımı hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Baktığınız orkidenin yeni yapraklar, dallar ve tomurcuklar çıkarması sizi çok mutlu edecektir.

Orkidenize bakmak için olmazsa olmaz kurallar

1.       Orkideniz yalnız kalmayacak en az iki orkideniz olmalı. Bizlerin arkadaşı yok mu? Siz onlara fazla su verirseniz o fazla nemi paylaşmaya, az su verirseniz hayatta kalması için kendi soyundan bir canlının desteğine, tozlaşmaya ihtiyaç duymazlar mı?

2.       Orkideler aydınlık ve ferah mekanlar istiyorlar...Karanlık ışık almayan havasız ortamlar hiç onlara göre değil. Yazın güneşte fazla kalırsak ne olur? Yanarız tabi ki...canımız acır... İşte bizim nazende orkidelerde güneşte kavrulmak istemiyor. Onlar sadece ve sadece ışık, aydınlık ferah ortamları seviyorlar.

3.&nb Devamı...

Teraryum nedir? Bakımı nasıl yapılmalıdır?
Teraryum, bir takım bitki türleri ve bazı hayvanlar için oluşturulan bir ekosistemdir. Modern teraryumların geçmişi 1830’lu yıllara dayanır. İngiliz botanist Nathaniel Bagshaw Ward, raslantısal bir şekilde kavanozların içinde bulunan topraktan yeşeren bitkilerin gelişimlerini izleme olanağı bulmuştur ve Londra’nın pis havası yüzünden hayatta kalamayan bitkilerini koruma amacıyla bu kavanoz sisteminden esinlenerek kendi yöntemini geliştirmiştir. Teraryumların ilk örneği olan bu sistemin adı Wardian Case olarak tarihe geçmiştir.
 
Günümüzde teraryumlar bazı egzotik, tropikal fazla nem isteyen bitkilerin bakılması için, bazı sürüngenler için yaşam alanı olarak kullanılmaktadır. Teraryumlar her ne kadar birer hoş dekor objesi olsa da aslında bir ekosistem oldukları unutulmamalıdır.
 
Günümüzde teraryumlar seçilen bitkilere göre açık ya da kapalı sistem olarak hazırlanabilir. Bitki se&c Devamı...
Marmara Çiçek ile Sevdiğine Çiçek Gönder

Marmara Çiçek olarak sevdikleriniz için kelimelerin yetersiz kaldığı anlarda onları hoş çiçek sepetleri ile mutlu edebilmeniz için sizlere online olarak hizmet veriyoruz. Online çiçek siparişi konusunda uzun yıllardır elde ettiğimiz tecrübelerimiz ile birlikte müşteri deneyimimizi sürekli yükselterek tamamen sizlerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaya özen gösteriyoruz.

Profesyonel ekibimiz ve müşteri hizmetlerimiz ile göndermek istediğiniz çiçekler hakkında sizlere kesintisiz bir hizmet sunuyoruz. İnternetten çiçek gönderme konusunda aklınızda soru işaretleri yer alıyor ise Marmara Çiçek olarak bizlerden tamamen güvenilir bir şekilde çiçek gönderme hizmeti alabilirsiniz.

Değişmekte olan dünya ve hızlı ilerleyen teknoloji sayesinde artık sevdiklerinize oturduğunuz yerden internetten çiçek gönderme hizmetlerinden yararlanarak birbirinden özgün tasarımlara sahip şık çiçekler g&ou Devamı...

İnternet Üzerinden Çiçek Siparişi Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
İnternet Üzerinden Çiçek Siparişi Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin türü artık her geçen gün daha da çeşitlenmeye başlıyor. Çiçek siparişlerinin de internet üzerinden yapılmaya başlanması ile birlikte insanlar sevdiklerine verdikleri değeri gösterebilmek için bazı zamanlar internet üzerinden çiçek siparişi vermeyi tercih edebiliyorlar. Ancak sayıları sürekli artmakta olan çiçek siparişi verebileceğiniz siteleri seçerken bazı ufak tefek noktalara da dikkat etmeniz gerekiyor.
Güvenilir Bir Site mi?
İnternet ve alışveriş denildiği zaman ne tür bir alışveriş olursa olsun ilk önce güvenliğinizi garanti altına almanız gerekiyor. Genellikle kredi kartı bilgilerinizi girerek alışveriş yapabileceğiniz çiçek siparişi sitelerinin kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi ele geç Devamı...
Çiçekler Hakkında Bilinmeyen İlginç Gerçekler
Çiçekler Hakkında Bilinmeyen İlginç Gerçekler
Yüzyıllardır tüm insanlığın ilgisini yoğun bir şekilde çekmeyi başaran çiçekler ile ilgili az bilinen ve hiç bilinmeyen gerçekleri sizler için bir araya getirdik. 
Dünyada Kaç Tür Çiçek Var?
Dünya üzerinde 2.5 milyondan daha fazla çiçek türü olduğu biliniyor. 17 yüzyıl döneminde ise bu çiçek türleri arasında en değerli olanı lale soğanı olarak geçiyordu. Altından bile daha değerli olarak görülen bu çiçek ölümsüzlük, hayat ve aşkın en iyi temsilcisi olarak görülüyordu. Ayrıca 2.5 milyon çiçek arasında en değerli olan lale soğanını yemeklerinizde de normal soğan olarak kullanabiliyorsunuz.
Nilüfer Çiçeği ve Antik Mısırlılar
Antik Mısırlılar arasında Nilüfer çiç Devamı...
Orkide Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?
Zerafet, sevgi, güç ve masumiyetin en temel simgeleri arasında yer alan orkide çiçeği günümüzde en fazla tercih edilen çiçekler arasında yer alıyor. Bayanların kendilerine hediye edilmesinden en fazla hoşlandıkları orkide çiçekleri salepgiller familyasına ait olan süs bitkileridir. Dünyanın en geniş ailesinden gelen orkide çiçekleri ağaç ve toprak altında yaşayan iki ayrı grupta karşımıza çıkmaktadır.
Phalaeonopsis Orkide adı verilen orkide çiçekleri genellikle pembe, mavi, beyaz ve fuşya gibi renklerden oluşur. Güneş ışığına aşırı derece maruz kalmasını engelleyerek koruyabileceğiniz bu orkide türünü pencerelerin kenarlarında saklayabilirsiniz. 
Püskürtme şeklinde orkidelere su vererek onların nemli kalmalarını sağlamanız bakım açısından önemlidir. Ayrıca orkidelere verdiğiniz suyun kireçli olması onların ömürleri Devamı...
Çiçekler Bizi Neden Mutlu Eder?
New Jersey Devlet Üniversitesi tarafından çiçeklerin insan duygularını etkilediği yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış olan bir gerçektir. Bilimsel olarak kanıt elde etmek isteyen araştırmacılar çiçeklerin insan duyguları ve kendilerini iyi hissetmeleri üzerinde olan etkilerini detaylı bir şekilde ortaya çıkartmışlardır.
Araştırma ekibi bu konu üzerinde 10 ay kadar uzun bir süre çalıştıktan sonra araştırmalarının sonuçlarını 22 Eylül 2000 tarihinde çiçek endüstrisi ile açık ve net bir şekilde paylaşmıştır. 
Dr. Haviland Jones tarafından etkileyici bir tanım ile açıklanan bu araştırma sonuçları çiçeklerin insanları sanıldığından daha da fazla mutlu ettiğini ortaya koymuştur. Hayattan aldığımız zevk, çiçeklerin bulunduğu bir ortamda yer alıyorsak neredeyse iki katı çoğalabiliyor.
İnsanların davranışlarında gözle g& Devamı...
İnternette Çiçek Siparişi Nereden Verilir?
İnternetin ve teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte alışkanlıklarımızın büyük bir çoğunluğunda ilginç değişiklikler ortaya çıkabiliyor. Eskiden sevdiklerimizi mutlu edebilmek ve onların hayatımızda değerli olduklarını hissettirebilmek için dışarıdan satın aldığımız ve onlara teslim ettiğimiz çiçekleri artık online ortamlarda sipariş vererek istediğimiz kişinin adresine teslim edilmesini sağlayabiliyoruz.
Son yıllarda büyük bir trend haline gelen çiçek siparişi siteleri sayesinde vakitten büyük bir ölçüde kazanırken, aynı zamanda daha fazla çiçek seçebilme imkanına da erişebiliyoruz. Ancak çiçek siparişi verilecek olan sitelerin her geçen gün çoğalması beraberinde kaliteli hizmet vermekte olan markaların bulunmasını da zorlaştırabiliyor diyebiliriz.
Bu konuda yaşanan ilk sıkıntı güvenlik oluyor. Alışveriş yapacağınız sitenin güvenilir olm Devamı...
Sevgilinizin Burcuna Özel Çiçek Gönderebilirsiniz
Sevgililer gününde ya da tamamen spontane gelişen bir günde sevgilinizi biraz olsun şaşırtmak ve ona verdiğiniz değeri gösterebilmek istiyorsanız onun burcuna uygun olan çiçek türlerini seçerek hediye olarak gönderebilirsiniz.
Sevgilinize gönderebileceğiniz uygun çiçekleri seçebilmeniz için sizlere hazırladığımız bu yazıya göz atmanızı tavsiye ediyoruz.
Koç Burcu
Hayatı dolu dolu yaşamayı seven koç burçlarına gönderebileceğiniz en uygun çiçek türleri arasında sümbül, lale ve papatya çiçekleri yer alıyor.
Boğa Burcu
Dost canlısı olan boğa burçlarını mutlu etmek istiyorsanız kırmızı gül ve pembe karanfil alabilirsiniz.
İkizler Burcu
İkizler burcu insanları sürekli değişen ruh halleri ile ünlüdür. İkizler burcu olan sevgilinizi çi&cce Devamı...
 
Bitkiler arasında bakımı en kolay olan kaktüslerin sağlıklı bir şekilde gelişmelerini istiyorsanız fiziksel ve kimyasal açıdan mümkün olduğu kadar gerekli ortamları ve imkanları kaktüslerinize yaratmanız gereklidir. Kaktüslerin tamamı için geçerli olan genel bakım inceliklerini uyguladığınız zaman uzun ömürlü kaktüslerin sahibi olabilirsiniz.
 
Kaktüsler ve sukkulentlerin büyük bir çoğunluğu gün ışığına ihtiyaç duyarlar. Evinizde kuzey bölgesinde kaktüs yetiştirmek gibi bir hatayı bu yüzden asla yapmamanız gereklidir. Evin en fazla güneş ışığı alan yerleri kaktüslerin yetişmesi için en ideal bölgelerdir. Kaktüslerinizi her zaman pencerenizin yakın yerlerine koymaya gerekirse pervaz ve balkon gibi güneş alan bölgelere koymaya özen göstermelisiniz.
 
40 dereceye kadar b Devamı...
Son Dönemin Trendi Teraryum Bitkiler
Latince toprak anlamına gelen terra kelimesi ve akvaryum anlamına gelen arium kelimesinden ortaya çıkan teraryum, toprak akvaryumu anlamına geliyor. Dünyadaki tropik ve egzotik ekosistemi taklit eden teraryumlar belirli prensipler çerçevesinde uygun ortam koşullarında yaşayan bitkilerdir. 
Yalnızca basit bir dekoratif obje olmayan bu bitkiler aynı zamanda yağmur, nem, çakıl, toprak ve kendi ekosistemi ile ufak bir dünya olarak da görülüyor. 1800’lü yıllarda botanik uzmanı Dr. Nathaniel Ward tarafından ilk kez ortaya çıkartılan teraryum bitkiler günümüzde büyük bir moda halini almıştır.
Teraryumun kendi özellikleri sayesinde sulak, nmeli, sisli ve puslu alanlarda yetişmekte olan tüm bitkileri bu akvaryum içerisinde barındırabiliyorsunuz. Teraryumunuz için uygun bir bitki seçmeden önce o bitkilerin yaşadıkları ekosistemler hakkında ufak bir bilgi almanı Devamı...
Marmaracicek.com Blog